• Įgyvendintas Pamūšio kaimo bendruomenės vietos projektas

   2020-06-17

   Pamūšio kaimo bendruomenė, bendruomenės pirmininkė Danutė Gaubienė, pagal Pakruojo rajono 2014–2020 m. vietos plėtros strategijos prioriteto Nr. 2 ,,Verslios ir solidarios bendruomenės kūrimas“ priemonę ,,Jaunimo įtraukimas į vietos bendruomenės organizavimą ir socialinės atskirties mažinimą“, LEADER-19.2-SAVA-10, įgyvendino vietos projektą ,,Auginame bendruomenišką jaunąją kartą“.

   Projektas pradėtas įgyvendinti 2019 m. birželio 14 d., baigtas įgyvendinti 2020 m. kovo 5 d., išmokėta 9 771,61 Eur su PVM paramos suma, paramos intensyvumas 80 procentų, prie vietos projekto bendruomenė prisidėjo 2 443,06 Eur  Pakruojo rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

   Projekto tikslas – sukurti kaimo vaikams ir jaunimui patrauklią erdvę, kurioje IT priemonėmis, komandinių žaidimų pagalba būtų ugdomi vaikų ir jaunimo įgūdžiai, didinamos saviraiškos galimybės, skatinama jaunimo savanorystė, dalyvavimas bendruomenės gyvenime, sveika gyvensena, meilė sportui bei mažinama socialinė atskirtis. Vietos projekto „Auginame bendruomenišką jaunąją kartą“ veiklas bendruomenė įgyvendino su partneriu Pamūšio kaimo bendruomenės „Gerovės namai. Siekdama projekto tikslo, veikloms vykdyti bendruomenė įsigijo kompiuterinę, programinę, vaizdo ir garso įrangą: stacionarų kompiuterį su monitoriumi, virtualios realybės įrangą, multifunkcinį įrenginį, IP kamerą, televizorių su žaidimų konsole ir žaidimais, garso kolonėles ir 2 mikrofonus. Taip pat įsigyta sporto, laisvalaikio įranga ir prekės: futbolo stalas, tinklinio tinklai ir kamuoliukai, kamuoliai, sėdmaišiai, darbo stalai ir žaidimų kėdės, apsauginės žaliuzės. Įgyvendindama projektą Pamūšio kaimo bendruomenė su partneriu bendruomenės ,,Gerovės namai“, siekdama mažinti socialinę atskirtį, ugdyti veiklias ir kūrybiškas asmenybes, puoselėti šeimos vertybės, surengė 3 renginius. Vyko edukacinis renginys, kurio metu jaunimas, šeimos su vaikais, bendruomenės nariai galėjo susipažinti su informacinėmis technologijomis, interneto galimybėmis, kartu leisti laisvalaikį, formuoti socialinius įgūdžius, žaisti kompiuterinius žaidimus. Buvo surengtas kino bei žaidimų vakaras „Išbandykime kartu“, kurio metu šeimos mokėsi ir kartu žaidė kompiuterinius žaidimus, vyko sporto renginys, jo metu vaikai ir jaunimas lavino įgūdžius, stiprino komandinę dvasią ir bendruomeniškumą. Projekto įgyvendinimo metu organizuoti renginiai sistemingai vyks ir projekto kontrolės laikotarpiu.

   Projekto pasiekimų rodikliai: projekto veiklose dalyvavo 12 savanorių, bendradarbiavo trys jaunimo arba su jaunimu dirbančios organizacijos – Pamūšio kaimo bendruomenė, Pamūšio kaimo bendruomenės ,,Gerovės namai“ ir Pamūšio laisvalaikio klubas, vienijančios 45 narius ir steigėjus, į projekto veiklas įtraukti 78 socialiai pažiedžiamų grupių (projekto tikslinių grupių) atstovai. Projekto įgyvendinimo metu surengti 3 renginiai, kuriuose dalyvavo 124 dalyviai. Projekto viešinimo priemonė – straipsnis spaudoje.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas