• Pakruojo šventė „Kampelis širdžiai brangus!“

   2019-08-29

   2019 m. rugpjūčio 24 d. Pakruojo šventėje „Kampelis širdžiai brangus!“ VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ buvo atsakinga už bendruomenių ir kitų organizacijų kiemų „Ant ūlyčios“ organizavimą.

   Į Pakruojo šventę susirinko ir kiemus Pakruojo parko saloje įkūrė aštuoniolika bendruomenių, seniūnijų ir kitų organizacijų, kurios šventės svečius sutiko su šypsenomis, gera nuotaika, linksma muzika, išradingomis užduotimis, vaišino vietos gaspadinių ir gaspadorių pagamintomis, labai gardžiomis košėmis  ir kitais gardumynais.

   Kiemelių rengėjams VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ buvo davusi užduotis, tad kiekvienas kiemas kvietė šventės svečius prisėsti ant gerasuolio, pakabliuoti gardžios košės, buvo surengtas prijuosčių paradas ir šokiai ant ūlyčios.

   Pakruojo rajono savivaldybės vadovus ir į Pakruojo šventę atvykusius garbingus svečius apeigomis ir gražiais žodžiais pasveikino VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ narė Irena Kybartienė, rajono vadovams dovanas įteikė direktorė Marija Žiubrienė, pirmininkas Arturas Stankevičius, darbuotojos Jovita Trumpienė ir Rima Raziulienė. Labai šiltai ir nuoširdžiai visus dalyvius pasveikino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, JAV konsulas Lietuvoje ponas David Warner, Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius, administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, direktorės pavaduotojas Gintaras Šurna. Po visų sveikinimų Marija Žiubrienė ir Arturas Stankevičius paskelbė ūlyčios atidarymą.

   Kaip visada kiemų kūrėjai nenuvylė nei šventės organizatorių nei svečių. Kiekvienas kiemas šventei paruošė gerasuolį, vieni kvietė prisėsti ant tvirto ąžuolinio suolo, kiti svečius sodino ant prabangaus krėslo, dar kiti ant stilizuoto šiaudų kidkų suolo, kiemai buvo gražiai papuošti, šventės svečiai buvo labai nuoširdžiai sutinkami, vaišinami ne tik košėmis, bet ir kitomis kaimiškomis gėrybėmis: bandelėmis su įvairiais įdarais, varškės spurgomis, žagarėliais, kaimišku sūriu, lašinukais, raugintais agurkais, obuoliais, vynuogėmis, tortais, žolelių arbata, nes kiekvienas kiemas šventei pasiruošė pačių įvairiausių patiekalų. Gražiomis dainomis svečius linksmino Linkuvos kultūros centro Ūdekų skyriaus kaimo kapela „Lakštutės“, vadovė Vilma Janickienė.

   Šventėje taip pat dalyvavo ir šiuo metu įgyvendinamus arba jau įgyvendintus vietos projektus  pristatė bendruomenės ir jaunimo klubai. Projektą „Maisto gaminimo tradicijos – kaip pas babą kaime“ įgyvendinanti Pakruojo kaimo bendruomenė savo kieme gamino ir virė varškės žagarėlius, vaišino meduoliais, arbata ir kitais gardumynais. Stačiūnų kaimo bendruomenė įgyvendinusi projektą „Stačiūnų krašto kulinarinio paveldo atgaivinimas ir populiarinimas“, kieme pristatė krašto kulinarinio paveldo patiekalus. Šventės svečiai mielai vaišinosi Sigutėnų kaimo bendruomenės, įgyvendinusios projektą „Kulinarinio paveldo tradicijos – iš kartos į kartą“, gaspadinių pagal senąsias kaimo tradicijas ir receptus ruošiamais bei bendruomenę rajone garsinančiais patiekalais, dainavo kartu su linksmais bendruomenės muzikantais. Projektą „Bendri pomėgiai skatina naujas jaunimo veiklas“ įgyvendinantis Klovainių jaunimo klubas, pagal pasirinktus eskizus, visiems norintiems šventės dalyviams ir svečiams piešė įdomias laikinas tatuiruotes, dalyvavo kitose jaunimo erdvėje vykusiose veiklose. Laisvalaikio klubas „Rozalinas“ įgyvendinęs projektą ,,Į sveikesnę ateitį“ savo kieme pastatė pripučiamą batutą ir visi norintys galėjo pašokinėti ant batuto bei linksmai nučiuožti nuo čiuožyklos.

   VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė, kartu su darbuotojomis ir Pakruojo rajono savivaldybės meru Sauliumi Margiu nominacijų laimėtojams įteikė už savivaldybės lėšas nupirktas dovanas. Nominacijų laimėtojai:

   „Patogiausias gerasuolis“

   I vieta Lietuvos ūkininkų sąjungos Pakruojo rajono skyrius

   II vieta Degėsių kaimo bendruomenė

   III vieta Linų bendruomenė

   „Gardžiausia košė“

   I vieta Sigutėnų kaimo bendruomenė

   II vieta Grikžėdžių kaimo bendruomenė

   III vieta Šokių grupė „Reketys“

   „Gražiausia prijuostė“

   I vieta Pakruojo kaimo bendruomenė

   II vieta Triškonių kaimo bendruomenė

   III vieta Pašvitinio seniūnijos bendruomenės (Mikniūnų kaimo bendruomenė).

   VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ nuoširdžiai padėkojo bendruomenėms, seniūnijoms ir kitoms organizacijoms už dalyvavimą Pakruojo šventėje ir gražių kiemų įkūrimą, už parodytą vaišingumą, už gerą nuotaiką ir meilę gimtam Pakruojo kampeliui.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas