• Dalinamės vietos projektų įgyvendinimo patirtimi

   2018-12-06

   2018 m. lapkričio 30 d. VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ teritorijoje viešėjo Širvintų rajono vietos veiklos grupės atstovai. Viešinimo ir aktyvinimo renginio metu Širvintų rajono kaimo bendruomenių atstovai ir galimi projektų paraiškų rengėjai susipažino su pakruojiečių įgyvendintais bendruomenių plėtros, verslo ir mokymų projektais.

   Prie Sigutėnų kaimo bendruomenės namų linksma muzika svečius sutiko bendruomenės muzikantai. Širvintiškiams bendruomenės pirmininkė Pranutė Kvedarienė papasakojo apie aktyvius ir nuoširdžius kaimo žmones, kurių geranoriškumo ir susitelkimo dėka, bendruomenei pavyko sėkmingai įgyvendinti ne vieną projektą.

   VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė papasakojo apie vietos projektus, kurie įgyvendinti arba įgyvendinami pagal Pakruojo rajono 2014–2020 m. vietos plėtros strategijos priemones, kalbėjo apie įgytą patirtį, apie problemas ir sunkumus, su kuriais susiduria vietos projektų rengėjai bei vykdytojai ir pristatė įgyvendintą Sigutėnų kaimo bendruomenės projektą „Kulinarinio paveldo tradicijos – iš kartos į kartą“. Projektas įgyvendintas pagal strategijos priemonę ,,Regioninių produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“. Įgyvendindama projektą Sigutėnų kaimo bendruomenė įsigijo maisto gamybos, kompiuterinę, vaizdo ir garso įrangą, baldus, buitines ir ūkines prekes. Buvo sukurtas naujas regioninis produktas – 4 džiovinti mišiniai sriuboms ir padažams, o svečius sigutėniečiai vaišino kaimo šeimininkes garsinančiais, skaniais, gražiai tarmiškai vadinamais virtieniais.

   Ūkininkas Albinas Navickas Širvintų rajono atstovus supažindino su sūnaus Martyno Navicko įgyvendintu projektu ,,Investicijos į inovatyvias grūdų ir rapsų auginimo technologijas“. Projektas įgyvendintas pagal strategijos priemonę ,,Novatoriška ūkio ir verslo plėtra geriau panaudojant vietos išteklius“. Įgyvendindamas projektą Martynas Navickas įsigijo teleskopinį krautuvą savalaikiam trąšų pristatymui ir pakrovimui bei tiksliosios žemdirbystės sistemą, skirtą pasėlių priežiūrai. Įgyvendinant  projektą sukurtos 2 naujos darbo vietos, viena iš jų asmeniui iki 40 m. Su įsigyta modernia tiksliojo ūkininkavimo technika bei įranga VVG teritorijos lygmeniu teikiama inovatyvi pasėlių priežiūros paslauga.

   Į jaukią ir šiltą Amatų dvarelio posėdžių salę susirinkusiems širvintėniškiams Marija Žiubrienė pristatė, kad Amatų dvarelis veikia etninės ir regioninės kultūros, paslaugų, amatų, rinkodaros, konsultavimo, mokymo ir informavimo srityse. Šiuo metu Amatų dvarelis pagal strategijos priemonę ,,Vietos projektų pareiškėjų ir vykdytojų mokymas, įgūdžių įgijimas“ baigia įgyvendinti projektą „Mokymas ir kompetencijos suteikimas projektų pareiškėjams ir vykdytojams“. Projekto įgyvendinimo metu vykdomi iš anksto suplanuoti mokymai. Mokymų metu projektų vykdytojams, arba jų deleguotiems asmenims, suteikiama galimybė įgyti reikiamas žinias, įgūdžius ir patirtį, būtinus darbui atlikti ir projektų veikloms vykdyti. Iš viso vyks 9 mokymai pagal skirtingas mokymų temas, mokymuose dalyvaus 108 dalyviai. Dar 40 atstovų dalyvaus praktiniuose mokymuose išvykose.

   Širvintų rajono VVG atstovams buvo įdomu susipažinti su nuolat veikiančia amatininkų gaminių ekspozicija ir įsigyti jų gaminių.

   Širvintų rajono vietos veiklos grupės informacija apie viešnagę čia.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas