• Pakruojo šventė „Šiomts metų be šių metų“

   2018-09-05

   2018 m. rugpjūčio 25 d. Pakruojo šventėje „Šiomts metų be šių metų“ VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė, pirmininkas Arturas Stankevičius kartu su kitais šventės svečiais lankėsi seniūnijų, bendruomenių ir kitų organizacijų kiemeliuose.

   Šių metų Pakruojo šventėje Stačiūnų kaimo bendruomenė, nuo 2018 m. liepos 2 d. įgyvendinanti VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ administruojamą projektą „Stačiūnų krašto kulinarinio paveldo atgaivinimas ir populiarinimas“, kiemelyje pristatė krašto kulinarinio paveldo patiekalus. Šventės svečiai buvo vaišinami bendruomenės šeimininkių sukurtais regioniniais produktais: moliūgų-daržovių sriuba, duonos-pyrago gaminiais – namine duona, meduoliukais, bandelėmis, „Rūtos pyragu“. Bendruomenės pirmininkė Jolanta Gutauskienė ir projekto vadovė Aušra Mačiūnienė pristatė kaimo kulinarijos tradicijas, bendruomenės savanorius, dėkojo jiems už įdomias idėjas, pasiūlymus ir džiaugėsi, kad šventės svečiai gerai įvertino šeimininkių patiekalus bei gyrė bendruomenę už nuoširdų bendravimą ir vaišingumą. Ne vienas šventės svečias užsukęs į Stačiūnų kaimo bendruomenės kiemelį gavo dovanų duonos-pyrago gaminių krepšelį „Lauktuvės iš Stačiūnų“.

   Šventės svečiai vaišinosi ir Sigutėnų kaimo bendruomenės šeimininkių pagal senąsias kaimo tradicijas ir receptus ruošiamais bei bendruomenę rajone garsinančiais „virtieniais“. Sigutėnų kaimo bendruomenė pagal tą pačią VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ strategijos priemonę 2018 m. balandžio 25 d. baigė įgyvendinti projektą „Kulinarinio paveldo tradicijos – iš kartos į kartą“. Bendruomenės pirmininkė Pranė Kvedarienė džiaugėsi, kad bendruomenės nariai aktyvūs ir bendruomenė gražiai pasirodo visose Pakruojo šventėse. Tęsdama projekto veiklas, bendruomenė aktyviai dalyvavo ir šių metų šventėje, kaimo gaspadinės šventės svečiams paruošė ne tik „virtienių“, bet ir kitų patiekalų, o balsingi bendruomenės muzikai svečius džiugino skambiomis melodijomis.

   Gražiai ir įdomiai kiemelius įrengė, papuošė ir įvairius patiekalus šventėje pristatė visos kiemelius įrengusios įstaigos ir organizacijos. Labai skania žuviene vaišino Žvejų klubas „Beržtalis“, įvairių vaišių buvo priruošusios Pašvitinio kraštui atstovaujančios – Pašvitinio seniūnija ir vietos bendruomenės, įvairias sveikatinimo procedūras ir masažus išbandyti kvietė Rozalimo seniūnija, gardų troškinį paruošė Pakruojo senovinės technikos klubas, puošniais rūbais išsiskyrė ir nuostabų tortą šimtamečio proga iškepė Linkuvos bendruomenės šeimininkės, valgymo lazdelėmis gudrybių ir japonų gyvenimo filosofijos mokė Klovainių seniūnija, gražiu muzikavimu, įdomiomis vaišėmis, nuoširdžiu bendravimu šventės svečius sutiko Pakruojo kultūros centro kolektyvas.

   VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ atstovai dėkojo visoms kiemelius įrengusioms įstaigoms ir organizacijoms už dalyvavimą Pakruojo šventėje, už nuoširdumą, gerą nuotaiką ir vaišingumą.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas