• Pakruojo rajono bendruomenių sąskrydis

   2018-08-22

   Jovarų kaimo bendruomenė 2018 m. liepos 14 d. Jovarų kaime, paplūdimyje prie Kruojos upės, surengė tradicinį Pakruojo rajono bendruomenių sąskrydį „Šimtas vasaros akimirkų“.

   Bendruomenių sąskrydyje, kurį gražiai vedė Jovarų kaimo bendruomenės narė Nijolė Maciūnienė, dalyvavo ir sąskrydžio dalyvius sveikino Seimo narys Antanas Matulas, Seimo nario V. Gailiaus padėjėjas Gintaras Šurna, Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas, administracijos direktorė Erika Kižienė, VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė, Pakruojo seniūnas Saulius Margis ir kiti svečiai. Marija Žiubrienė padėkojo visai Jovarų kaimo bendruomenei, pirmininkei Astai Štarevičienei už puikų sąskrydžio organizavimą, už nuotaikingą dainą, kuria jovariečiai pasveikino visus susirinkusius į sąskrydį. Direktorė džiaugėsi, kad rajone yra didelis būrys aktyvių ir organizuotų bendruomenių, kurios dalyvauja įvairiuose renginiuose, pačios juos organizuoja, dėkojo bendruomenėms už gražią partnerystę, už bendradarbiavimą, kurią nuolat jaučia visas vietos veiklos grupės kolektyvas, gyrė aktyvias bendruomenes sėkmingai įgyvendinančias vietos projektus.

   Jovarų kaimo bendruomenės surengtame sąskrydyje dalyvavo 13 kaimo ir miesto bendruomenių: Jovarų, Pakruojo, Sigutėnų, Pamūšio, Gačionių, Mažeikonių, Šukionių, Žvirblonių ir Degėsių kaimo bendruomenių, Preičiūnų bendruomenės, Lygumų bendruomenės centro, Pakruojo senamiesčio  ir Pakruojo centro bendruomenių atstovai.

   Visiems sąskrydyje dalyvavusiems svečiams Jovarų kaimo bendruomenė įteikė dovanėles ir pakvietė pasivaišinti Jovarų kaimo bendruomenės šeimininkių paruoštais skanumynais, paragauti čia pat ant laužo išvirtos žuvienės. Visos bendruomenės kepė, virė ir buvo pasiruošusios skaniai ir sočiai pamaitinti įvairiose rungtyse dalyvaujančius savo narius. Sąskrydžio organizatoriai daug darbo įdėjo organizuodami pačias įvairiausias sportines rungtis, vienos jų, kaip „miego tinklinis“, „linksmoji vasariška estafetė“, pirmininkų rungtis, buvo labai azartiškos ir nuotaikingos, o kitos sudėtingesnės, nes dalyviams reikėjo fizinės jėgos ir ištvermės „jėgos rungčiai“ įveikti, „žvejo rungčiai“ reikėjo įgūdžių, bet bendruomenių atstovės nepasimetė ir lygiomis teisėmis su vyrais dalyvavo „žvejo rungtyje“, nors daugeliui žvejų tą dieną nei vienos žuvelės sugauti nepavyko.

   Dalyvauti sąskrydyje svečių teisėmis buvo pakviesta Šiaulių APGV Pakruojo priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Sąskrydžio dalyviai ir svečiai galėjo susipažinti su priešgaisrinių tarnybų darbu, gaisrinės saugos taisyklių reikalavimais buityje, namuose, sužinoti kaip elgtis prie vandens, kad užtikrinti  kiekvieno asmens saugumą. Tarnybos darbuotojai sąskrydžio dalyviams paruošė „linksmosios vasariškos estafetės“ rungtį priešgaisrinių tarnybų darbo tema: dalyviams, naudojant valtį, teko atlikti gelbėjimo darbus vandenyje,  organizuoti kovinį išsidėstymą ir nuo rankinio gaisrinio siurblio užpildyti taikinį vandeniu.

   Susumavus sąskrydyje dalyvavusių komandų rezultatus, pirmoji vieta atiteko Gačionių kaimo bendruomenei, antra – Šukionių kaimo bendruomenei, trečia – Mažeikonių kaimo bendruomenei.  Nugalėtojų komandoms buvo įteikti Pakruojo ūkininkų kredito unijos įsteigti apdovanojimai.

   Iš anksto ištraukti burtai lėmė, kad kitais metais bendruomenių sąskrydį organizuos Bardiškių krašto bendruomenė.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas