• Dalyvauta parodoje ,,AgroBalt 2018“

   2018-05-31

   2018 m.  gegužės 24–26  d. Vilniaus LITEXPO parodų ir kongresų centre buvo  surengta žemės ūkio bei maisto pramonės paroda ,,AgroBalt 2018“. Dalyvauti parodoje ir atstovauti Vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ teritorijos bendruomenes bei amatininkus buvo pakviestas Guostagalio paslaugų centras, Degėsių ir Stačiūnų kaimo bendruomenės ir tautodailininkas, suvenyrų iš natūralių ragų gamintojas, Gražvydas Jokantas.

   Bendruomenės parodos lankytojams siūlė paragauti bei įsigyti vietos šeimininkių paruoštus gaminius: krosnyje keptą naminę duoną, grybukus, įvairius sausainius, bandeles su lašinukais, stačiūnietės pristatė savo garsųjį „Rūtos pyragą“, varškės ir kapotos tešlos pyragus.

   Visas tris dienas kartu su bendruomenėmis vienoje iš didžiausių žemės ūkio bei maisto pramonės parodų dalyvavo VVG ,,Pakruojo rajono partnerystė“ finansininkė Jovita Trumpienė, administratorius Aivaras Mieliauskas, viešųjų ryšių specialistė Saidana Areimienė. Parodoje taip pat dalyvavo kitų Lietuvos vietos veiklos grupių atstovai bei kiti įvairūs gamintojai iš Lietuvos, Kinijos, Rumunijos, Makedonijos, Belgijos, Indijos, Ispanijos, Italijos.

   Parodoje dalyvaujantis Guostagalio paslaugų centras šiuo metu įgyvendina socialinio verslo projektą ,,Kokybiškos paslaugos Guostagalio gyventojams“, sutartis pasirašyta 2018 m. vasario 20 d. Projektas įgyvendinamas pagal Pakruojo rajono 2014–2020 m. vietos plėtros strategijos priemonę.  Viena iš Paslaugų centro veiklos sričių yra maitinimo paslaugos teikimas, tai yra maisto tiekimas užsakomiesiems renginiams, pagaminto maisto išvežiojimas pagal užsakovų pageidavimus, maisto produktų gamyba ir realizavimas. Planuojamos teikti maitinimo paslaugos išskirtinumas – teigiamas poveikis socialiai pažeidžiamiems asmenims, stiprinant šeimų ir jų vaikų socialinius gebėjimus tinkamai maitintis, organizuojant  maisto gaminimo ir maisto atsargų paruošimo žiemai užsiėmimus.  

   Parodoje krosnyje keptą naminę duoną ir kitus gaminius pristatė Degėsių kaimo bendruomenė, įgyvendinusi vietos projektą ,,Pastato rekonstrukcija ir Degėsių kaimo bendruomenės amatų centro statyba“, pagal Pakruojo rajono 2007–2013 m. kaimo plėtros strategijos priemonę. Įgyvendinus vietos projektą buvo atlikti pastato rekonstrukcijos darbai, pastatytas priestatas, pritaikytas duonos kepimo amato tradicijoms puoselėti.  Bendruomenėje kepama naminė duona, rengiamos  edukacinės programėlės, kasmet organizuojama Duonos šventė, pristatanti kaimo kulinarinio paveldo ruošimo tradicijas ir vietos patiekalus.

   Pakruojo rajono vieno iš geriausių mielinių kepinių nominaciją laimėjusį „Rūtos pyragą“ ir kitus pyragus parodoje pristatė Stačiūnų kaimo bendruomenė, pateikusi vietos projekto ,,Stačiūnų krašto kulinarinio paveldo atgaivinimas ir populiarinimas“ paraišką pagal Pakruojo rajono 2014–2020 m. vietos plėtros strategijos priemonę ,,Regioninių produktų kūrimas panaudojant krašto ir istorijos paveldą“. Projekto įgyvendinimo metu  bendruomenė planuoja pateikti krašto kulinarinio paveldo patiekalus: pagal senuosius receptus bus verdama „šilkinė“ košė, iš sezoninių, kaime užaugintų produktų, pagal naują receptą bus gaminama moliūgų-daržovių sriuba, kepami duonos-pyrago gaminiai – naminė duona „Stačiūnų duonelė“,  meduoliukai „Malūnininko meduolis“ ir pyragas „Rūtos pyragas“.  Taip pat bus sukurta nauja rinkodaros priemonė – duonos-pyrago gaminių krepšelis „Lauktuvės iš Stačiūnų“.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas