• Duonos šventė Degėsių kaimo bendruomenėje

   2018-05-03

   2018 m. balandžio 21 d. Degėsių kaimo bendruomenė pakvietė bendruomenių, su kuriomis jau eilę metų gražiai draugauja, atstovus, didelį būrį svečių bei muzikantus ir dainininkus į penktą kartą surengtą Duonos šventę.

   Šventė tradiciškai prasidėjo Degėsių kaimo bendruomenės pirmininkės Redos Gurkšnienės pasveikinimu ir padėkos žodžiais visiems parėmusiems ir padėjusiems surengti gražią šventę. Bendruomenės pirmininkė džiaugėsi sulaukusi tikrais draugais tapusių Pakruojo rajono Sigutėnų, Mikoliškio, Guostagalio, Ūdekų kaimo bendruomenių, atstovų. Pirmą kartą Degėsius garsinanti duonos kepėja Valerija Grigalionienė, buvo tik šventės svečiu, nes Valerijos žodžiais, jos rankos jau pavargusios, nėra tiek jėgos ir sunku tinkamai išminkyti duoną, todėl savo receptą ir visas duonos kepimo paslaptis,  Valerija perdavusi savo anūkui Donatui Malinauskui. Iškepti gardžią duoną pavyksta ne tik Donatui, bet ir Degėsių kaimo bendruomenės narei Zinaidai Labanauskienei, kuriai labai padeda Valerijos patarimai ir pamokymai.

   Šventėje dalyvavusi VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė dėkojo aktyviausiems Degėsių kaimo bendruomenės nariams už gražią Duonos šventę. Direktorė kalbėjo, kad degėsiečiai gali didžiuotis savo šventės išskirtinumu, tradicijomis, nuoširdžiais ir vaišingais kaimo žmonėmis, bet jau atėjo metas pasekti gerų draugų iš kitų bendruomenių pavyzdžiu ir apsispręsti dėl naujo vietos projekto rengimo.

   Dėgėsių kaimo bendruomenę sveikino LR Seimo narys Antanas Matulas, Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas, administracijos direktorė Erika Kižienė, direktorės pavaduotojas Marius Senulis, savivaldybės tarybos narys Vytautas Kilčiauskas, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Guostagalio seniūnijos seniūnas Jonas Jocius, rėmėjas Romas Medzveckas ir šventėje dalyvavusios bendruomenės.

   Šventėje puikią nuotaiką kūrė ir šventę vedė Aelita Garalevičienė ir jos vadovaujamas Linkuvos kultūros centro folkloro ansamblis „Linkava“, gražiai dainavo Gintauto Gvazdausko suburti vokalistai Kazimiera Klabienė ir Artūras Šneideraitis, smagiomis melodijomis ir dainomis džiugino Liaudiškos muzikos kapela „Lakštutės“ ir Joniškėlio kultūros namų vokalinis ansamblis ‚Ramunėlės“.

   Kol vieni šventės svečiai pritarė dainininkams, kiti, klausydami Donato pamokymų ir Zinaidos patarimų patys minkė tešlą, formavo duonos kepalėlius, kuriuos Donatas žarijoms krosnyje priblėsus, pašovė kepti. Laukdami kol duona iškeps, svečiai dainavo ir šoko, ragavo šeimininkių paruoštų, įvairiais pagardais paskanintų duonos užkepėlių, gėrė gardžią duonos girą.

   Visiems šventė labai patiko, tad Degėsių kaimo bendruomenė sulaukė daug pagyrų už organizuotumą, nuoširdumą ir vaišingumą, už gardžius patiekalus ir kvepiančią duoną.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas