• Sigutėnų kaimo bendruomenės antras prezentacinis renginys – virtienių šventė

   2018-04-16

   Sigutėnų kaimo bendruomenė, įgyvendindama vietos projektą „Kulinarinio paveldo tradicijos – iš kartos į kartą“ surengė antrą prezentacinį renginį – virtienių šventę, Sigutėnų kaimo bendruomenės namuose.

   Visiems renginio dalyviams ir svečiams puikią nuotaiką kūrė renginio vedėjas ir muzikantas Romualdas Juzukonis su pagalbininkėmis.

   Pagrindinis šventės kulinarinis akcentas buvo gardūs virtieniai, įdaryti bulvių koše ir patiekti su raugintais kopūstais. Sigutėnų kaimo bendruomenės gaspadinėms teko suktis labai greitai, kad tokį didelį kiekį virtienių spėtų išvirti.

   Gražaus ir labai  nuotaikingo renginio organizatorę, Sigutėnų kaimo bendruomenę,  sveikino VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė, LR Seimo narys Antanas Matulas, Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas, administracijos direktorė Erika Kižienė, LR Seimo nario Vitalijaus Gailiaus padėjėjas Gintaras Šurna, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Pakruojo seniūnijos seniūnas Saulius Margis.

   VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė kalbėjo, kad net ir tada, kai apima liūdesys, kai atrodo, kad veltui įdėtas darbas, kita diena vėl suteikia naujų vilčių, nes aktyvūs, nuoširdūs rajono žmonės nelaidžia pavargti, teikia stiprybės ir tikėjimo, kad vietos veiklos grupės veikla yra prasminga, kad tokių bendruomenių kaip Sigutėnų, Pakruojo bei kitų aktyvių bendruomenių dėka, Pakruojo rajonas gyvuoja, nes čia gyvenantys žmonės nori būti laimingi, nori užsiimti įdomia veikla, nori kurti, nori bendrauti su kitais ir dalintis savo pasiekimais. Marija Žiubrienė gyrė sigutėniečius už savo krašto žmonėms reiškiamą pagarbą, už tradicijų saugojimą, už gebėjimą kurti gėrį ir garsinti bendruomenę, o visiems renginio dalyviams linkėjo gražios šventės.

   Sigutėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Pranė Kvedarienė dėkojo bendruomenės  nariams už prisidėjimą organizuojant renginį, šeimininkėms už didžiulį darbą ruošiant krašto kulinarinį paveldą – virtienius.  Geru žodžiu paminėta ir  partnerė – gausiu  būriu renginyje dalyvavusi Pakruojo kaimo bendruomenė, aktyviausiems šios bendruomenės nariams padėkota už bendruomenės namuose surengtą gražų pirmą prezentacinį renginį.

   Sigutėnų kaimo bendruomenė renginio svečiams ir dalyviams neleido nuobodžiauti, buvo sugalvota daug įdomių atrakcijų, kurias labai linksmai organizavo ir vedė renginio vedėjas Romualdas Juzukonis. Pirmoji užduotis buvo skirta šeimininkų, partnerių ir svečių deleguotiems atstovams, jiems teko per nustatytą laiką suvalgyti kuo daugiau virtienių. Šią užduotį geriausiai įvykdė svečių atstovas. Kitos užduoties dalyviams teko užrištomis akimis paragauti ir pagal skonį bei kvapą įvertinti, kokios daržovės yra sudžiovintos. Šią rungtį beveik be klaidų laimėjo Pakruojo kaimo bendruomenės pirmininkas Remigijus Giedraitis, kuris prisipažino, kad bendruomenės šeimininkėms džiovinant produktus vis nueidavęs jų paragauti, tad jų kvapą ir skonius įsiminė gerai.

   Smagioje balsingų ir linksmų sigutėniečių draugijoje gera buvo visiems renginio svečiams ir dalyviams, tad visi kartu dainavo, šoko ir dalinosi puikia nuotaika. 

   Sigutėnų kaimo bendruomenei dar liko įgyvendinti kitas projekto veiklas, parengti mokėjimo prašymą ir galutinę veiklos ataskaitą, tad bendruomenės pirmininkė Pranutė Kvedarienė padėkojusi VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ darbuotojams už nuolatinę pagalbą, išreiškė viltį sulaukti pagalbos ir ruošiant baigiamuosius vietos projekto dokumentus, nes bendruomenei pagal naujus vietos projektų administravimo taisyklių reikalavimus, tokių dokumentų, dar neteko rengti.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas