• Sigutėnų kaimo bendruomenės vietos projekto pirmas prezentacinis renginys

   2018-03-29

   Sigutėnų kaimo bendruomenė, įgyvendindama vietos projektą „Kulinarinio paveldo tradicijos – iš kartos į kartą“ surengė pirmą prezentacinį renginį Pakruojo kaimo bendruomenės namuose.

   Renginyje dalyvavo VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė, finansininkė Jovita Trumpienė, viešųjų ryšių specialistė Saidana Areimienė, administratorius Aivaras Mieliauskas. Marija Žiubrienė kalbėjo, kad vietos veiklos grupės įgyvendinama strategija suteikia puikias galimybes kiekvienai rajono bendruomenei parodyti savo sumanumą, išradingumą ir paramos lėšomis įgyvendinti idėjas, kurti bendras vertybes, dalytis savo išgyvenimais ir džiaugsmais. VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė džiaugėsi aktyviais, vieningais, nuoširdžius tarpusavio santykius išsaugojusiais Sigutėnų kaimo bendruomenės žmonėmis, dėkojo bendruomenės pirmininkei Pranei Kvedarienei už ryžtą, atsakingumą rengiant vietos projektą, kuris praėjęs visus vertinimo etapus jau yra vykdomas ir gyrė partnere pasirinktos Pakruojo kaimo bendruomenės aktyvą, už kiekvieno jų nario atliktą darbą organizuojant prezentacinį renginį.

   Renginio organizatorius sveikino LR Seimo narys Antanas Matulas, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė Erika Kižienė, LR Seimo nario Vitalijaus Gailiaus padėjėjas Gintaras Šurna, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Pakruojo seniūnijos seniūnas Saulius Margis.

   Bendruomenės projektas įgyvendinamas pagal Pakruojo rajono 2014–2020 m. vietos plėtros strategijos priemonę ,,Regioninių produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“, LEADER-19.2-SAVA-9.

   Sprendimas skirti paramą buvo priimtas VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ vietos projektų atrankos komiteto 2017 m. lapkričio 9 d. posėdyje. Vietos projekto vykdymo sutartis pasirašyta 2017 m. gruodžio 12 d. ir nuo šios dienos projektas pradėtas įgyvendinti. Projekto tikslas – sujungus jaunimo iniciatyvumą ir vyresnio amžiaus žmonių patirtį, prikelti iš užmaršties vietos kulinarinį paveldą, jo pagrindu kurti naują regioninį produktą, vykdyti naujas rinkodaros priemones ir garsinti Pakruojo kraštą. Projektui  skirta 14 584,92 Eur su PVM paramos suma, prie projekto įgyvendinimo Pakruojo rajono savivaldybė prisidėjo biudžeto lėšomis 3 646,23 Eur.

   Pristatydama projektą Sigutėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Pranė Kvedarienė džiaugėsi, kad bendruomenė susitarė veikti kartu ir pasirašė partnerystės sutartį su Pakruojo kaimo bendruomene. Tiek rengiant paraišką, tiek ir įgyvendinant projektą į jo veiklas labai gražiai įsiliejo vietos jaunimas, kuris padėjo surinkti iš kaimo senolių receptus ir užrašyti  jų pasakojimus apie maisto ruošimo tradicijas. Tik dėl vieno bendruomenės pirmininkė apgailestavo, kad pavasarį nėra  paprasta ruošti džiovintus gaminius, nes daug savo ūkiuose užaugintų daržovių, vaisių jau sudžiūvo ir jų nepavyko išlaikyti. Tad prezentaciniam renginiui, ruošdamos mišinius kaimo gaspadinės ragavo, keitė mišinių sudėtį, prisidėjo savo turimomis atsargomis, kad tik sukurti keturi džiovinti mišiniai sriuboms ir padažams būtų skanūs, patiktų šeimininkėms.

   Kur ir kaip paruoštus mišinius galima pritaikyti, labai gražiai pademonstravo Pakruojo kaimo bendruomenės šeimininkės. Renginio dalyviams buvo pateikti įvairiausi sūriai, pagardinti džiovintais pagardais, buvo pateiktos virtos bulvės su lupenomis, kelios rūšys naminio kastinio, į kurį buvo įmaišyti įvairūs skirtingi daržovių ir prieskoninių žolelių mišiniai, ant stalo atneštas dar garuojantis, žolelėmis ir sėklomis pagardintas ragaišis ir namuose muštas sviestas.

   Siekdama kuo gražiau pristatyti ir išpopuliarinti pagamintus keturis džiovintus mišinius sriuboms ir padažams, Sigutėnų kaimo bendruomenė paskatino renginio dalyvius pasiimti juos dovanų, tad paruoštų mišinių per akimirksnį ant stalo nebeliko.

   Į projekto įgyvendinimą Sigutėnų kaimo bendruomenė siekia įtraukti kuo daugiau Sigutėnų ir Pakruojo kaimų bendruomenių narių, jaunimo, savanorių ir tikisi, kad projektas prisidės prie meilės gimtajam kraštui ir pagarbos jo žmonėms ugdymo. Antras projektą ir regioninį produktą pristatantis prezentacinis renginys vyks balandžio 7 d. Sigutėnų kaimo bendruomenės namuose.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas