• Vietos veiklos grupių susitikimas Skėmiuose

   2018-03-29

   2018 m. kovo 21 d. Vietos veiklos grupė „Radviliškio lyderis“, Skėmių traktieriuje,  Radviliškio rajone, surengė tradicinį Šiaulių krašto vietos veiklos grupių susitikimą, susijusį su VPS administravimu ir įgyvendinimu.

    Susitikime dalyvavo Vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė, finansininkė Jovita Trumpienė, administratorius Aivaras Mieliauskas ir viešųjų ryšių specialistė Saidana Areimienė. Taip pat dalyvavo VVG atstovai ir darbuotojai iš Akmenės rajono vietos veiklos grupės, asociacijos „Šiaulių rajono vietos veiklos grupė“, Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“, Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės, Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės.

   Susitikime dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepanonis.

   Susitikimo dalyvius sutiko linksmos Skėmių traktieriaus muzikantės ir Skėmių seniūnė Ingrida Gladkienė. VVG „Radviliškio lyderis“ projekto vadovė Andželika Barčkienė pristatė, kaip vietos veiklos grupei sekasi įgyvendinti strategiją, su kokias sunkumais susiduriama derinant kvietimų dokumentus Agentūroje, kas kelia potencialių vietos projektų pareiškėjų nepasitenkinimą.   

    Andželika Barčkienė pakvietė visas susitikime dalyvaujančias VVG  išsakyti savo nuomonę apie vykstančius procesus, pasidalinti naujienomis, kaip šiuo metu kiekvienai VVG sekasi, kokios problemos kyla įgyvendinant VPS, pasidalinti pirmųjų vietos projektų įgyvendinimo patirtimi bei  papasakoti apie problemas, su kuriomis kiekviena VVG susiduria.

   Susitikime dalyvavusių VVG atstovai pristatė esamą situaciją, dalinosi patirtimi, kaip sekėsi paskelbti kvietimus, rinkti vietos projektų paraiškas, organizuoti vietos projektų atrankos komitetų posėdžius, diskutavo apie nestandartines situacijas, su kuriomis VVG tenka susidurti, bet kurioms VVG negali daryti jokio įtakos. Kaip apie vieną iš tokių situacijų, buvo kalbama apie tai, kad kai vietos projektams neužtenka konkretaus kvietimo biudžeto lėšų ir VVG surikiuoja paraiškas pirmumo tvarka, pagal surinktą balų skaičių, pagal antrinius prioritetinius kriterijus, kartais atsimeta geresnė paraiška ir VVG nieko negali pakeisti. Susitikimo dalyviai kalbėjo ir apie tai, kad Agentūros administratoriai neturi vieningos nuomonės ir kad kiekvienos VVG sėkmę arba nesėkmę lemia tą VVG administruojančio Agentūros specialisto asmeninis taisyklių suvokimas ir traktavimas, nes jeigu vienai VVG išlaidas Agentūros administratorius leidžia įrašyti, tai kitai VVG  tas pačias išlaidas liepia išbraukti.

   Susitikimo dalyviai kalbėjosi apie VVG bendradarbiavimo projektų rengimą, pasidalino patirtimi, kas ir kokius projektus ketina rengti ir ar iš viso planuoja bendradarbiavimo projektus rengti ir įgyvendinti.

   VVG „Radviliškio lyderis“ darbuotojos, su pagalbininkėmis pristatė rajono bendruomenių verslus. Buvo pristatyti Pociūnėlių miestelio bendruomenės – iš daržovių, vaisių, prieskoninių augalų gaminami džiovinti mišiniai, spaudžiamos sultys, Vėriškių bendruomenės kepyklėlės kepiniai ir sūriai bei nuotaikinga Skėmių bendruomenės edukacija „Skėmių traktierius“.

   Susitikimo dalyviai dėkojo Skėmių traktieriaus šeimininkėms už skanius pietus, šiltą priėmimą, o  VVG „Radviliškio lyderis“ darbuotojoms už dalykišką susitikimą, pasidalijimą informacija ir patirtimi.

   Kitas vietos veiklos grupių susitikimas numatytas Vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ teritorijoje.


© 2016 Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas